5 pomôcok motoristu: nie sú v povinnej výbave, ale oplatí si ich v aute voziť

Datum: 08.06.2024

Čo vozíte v kufre vozila? Mnohí z vás by odpovedali, že povinnú výbavu a veľa zbytočností, ktoré nemáte čas z auta vyprať.

Hliníkové disky: Krásne, štýlové a bezpečné

Datum: 10.02.2024

Hliníkové disky sú čoraz populárnejším doplnkom automobilov. Nielenže dodávajú vozidlu moderný vzhľad, ale sú aj ľahšie ako plechové disky, čo môže zlepšiť spotrebu paliva a zrýchlenie. Moderné vozidlá si bez týchto diskov už nevieme prestaviť.

7 tipov na vianočné darčeky pre nadšencov motorizmu

Datum: 07.12.2023

Vianočná sezóna je o chvíľu tu a s ňou prichádza príjemná povinnosť vybrať darčeky pre svojich blízkych. Ak je vo vašom okolí motoristický nadšenec, radi vám s výberom darčeka poradíme.

Poškodenia pneumatík, ktoré nesmiete ignorovať

Datum: 08.10.2023

Nemyslite si, že nové pneumatiky netreba kontrolovať. Prakticky ihneď, ako ich nasadíte na kolesá, číhajú na pneumatiky rôzne nástrahy. Stačí jeden ostrý kamienok na ceste alebo nešetrné parkovanie na obrubníku a môže prísť k ich pretrhnutiu.

Štvorkolky a jazda po piesočných dunách

Datum: 08.07.2023

So štvorkolkami sa veľa ľudí stretne počas dovolenky. Letoviská, v ktorých okolí sa nachádzajú piesočné duny, sú ako stvorené na poriadnu zábavu so štvorkolkami.

Automatické snehové reťaze upadli do zabudnutia

Datum: 10.04.2023

S pojmom snehové reťaze sa aktívny motorista stretne hlavne v zime. Snehové reťaze a hory k sebe patria ako sneh a odhŕňače. Tam, kde odhŕňače nestíhajú, tam je nutné nasadiť snehové reťaze.

7 nástrojov, ktoré potrebujete na údržbu štvorkolky

Datum: 18.02.2023

Počas jazdy alebo práce dávate štvorkolke zabrať. Športové štvorkolky neušetríte pri skokoch alebo prejazde cez potok. Úžitkové stroje musia neustále niečo ťahať, prevážať, udržiavať záhradu a okolie domu.

7 dôvodov, prečo sú textilné snehové reťaze skvelá voľba

Datum: 06.02.2023

Snehové reťaze sú zimným príslušenstvom, bez ktorého neodporúčame cesty do hôr. Prím vždy hrali reťaze vyrobené z ocele.

Pripravte štvorkolku na zimu

Datum: 15.11.2022

Patríte medzi motoristov, ktorí na zimu štvorkolku schovávajú do garáže? Alebo ste motorista, ktorý štvorkolke nedá pokoj ani počas najtuhších mrazov?

Kontrolka motora svieti. Čo robiť a čo je príčinou?

Datum: 06.11.2022

Na palubnom počítači vozidiel sa nachádza veľa kontroliek, ktorým zväčša nevenujeme pozornosť. Avšak jedna z nich vyvoláva paniku takmer u každého motoristu.

Rozmýšľate, aké pneumatiky kúpiť? Skúste celoročné

Datum: 11.10.2022

Za istých okolností sú celoročné pneumatiky veľmi dobrá voľba. Dokážu ušetriť čas i peniaze, a to bez toho, aby ste prišli o komfort jazdy alebo sa znížila bezpečnosť.

Čo by ste mali vedieť o hĺbke dezénu pneumatík

Datum: 10.10.2022

Niekedy sa zdajú pneumatiky na prvý pohľad v poriadku. Ak ste jazdili na spevnených cestách a neparkovali na obrubníkoch, tak vizuálne nevidíte problém pokračovať v jazde.

Pozor na to, čo prevážate na streche vozidla

Datum: 12.09.2022

Automobily síce slúžia na prevážanie osôb a nákladu, ale pozor si dávajte na to, čo vozíte na streche vozidla. S akýmkoľvek nákladom na streche zaťažíte strechu, pneumatiky a tiež motor. Zároveň sa zmení aerodynamika vozidla.

Náradie, ktoré by malo byť vždy v aute

Datum: 12.09.2022

„Nie som mechanik, nerozumiem technike, prečo potrebujem nástroje?“ hovoria mnohí vodiči. Nuž, potom by všetci nelekári mali súrne zahodiť lekárničky. Alebo nie? Zamyslime sa nad tým, aké nástroje potrebuje bežný motorista a na čo.

Jazda v hmle

Datum: 12.09.2022

Ako bezpečne jazdiť v hmle, ako urobiť auto nápadnejším a zlepšiť viditeľnosť? Poďme sa o tom porozprávať o tom

Ako jazdiť počas jesenného daždivého počasia

Datum: 11.09.2022

Letné dni sa onedlho skončia a opäť budeme musieť čeliť premenlivému jesennému počasiu. Znakom, že jeseň zaútočila v plnom prúde, sú lejaky spojené s búrkami.

Pozor na vysoké pokuty za jazdenie na skútri bez preukazu

Datum: 11.09.2022

Každá vodná hladina sa môže zmeniť z minúty na minútu z priateľskej či pokojnej na divokú a nebezpečnú. Práve z tohto dôvodu je nutné, aby ste vždy rešpektovali pravidlá, zákony a nariadenia týkajúce sa nielen plavby, ale tiež realizovania rôznych vodných športov.

Prečo sú ľudia na sociálnych sieťach falošní?

Datum: 05.09.2022

Aj pred sociálnymi sieťami sa ľudia snažili na seba zapôsobiť, no predtým to bolo pochopiteľne ťažšie. Dnes, keď sme prepojení so stovkami ľudí, ktorých za celý život v realite nestretneme, je ťažké určiť, kde je pravda a kde lož.