Motoristická jar – na čo si treba dávať pozor?

Datum: 09.03.2024

S príchodom jari sa motoristi tešia, že končí obdobie, kedy musia čistiť auto od snehu, dávať si pozor na zľadovatenej či zasneženej vozovke. Avšak aj jar so sebou nesie veľa rizík. Pre motoristov je jar obdobím, kedy musia byť ostražití z dôvodu prebúdzajúcej sa divokej zveri či zvýšenému pohybu cyklistov na cestách.

Je horšie podhustenie alebo prehustenie pneumatík?

Datum: 08.09.2023

Tlak v pneumatikách je jedným z určujúcich parametrov pre bezpečnú jazdu. Tlak vplýva aj na životnosť pneumatík a na spotrebu paliva.

Ako sa starať o kombinézu a prilbu na štvorkolku

Datum: 14.08.2023

Súčasťou výbavy jazdca na športovej štvorkolke je kombinéza a ochranná helma. Obe pomôcky pomáhajú eliminovať následky zranení po prípadnom páde zo štvorkolky alebo po jej prevrátení.

Neveríte celoročným pneumatikám? Hankook vás o ich kvalite presvedčí

Datum: 03.08.2023

Medzi popredných výrobcov pneumatík patrí spoločnosť Hankook. Prináša na trh rôzne typy pneumatík s rozmermi pre všetky vozidlá.

5 prídavných svetelných zariadení, ktoré zvýšia bezpečnosť nákladných vozidiel

Datum: 30.07.2023

Ťažká technika a nákladné vozidlá musia často pracovať v neprehľadných úsekoch ciest alebo počas noci. V týchto podmienkach je dôležité, aby boli ostatní motoristi včas upozornení na prekážku v ceste či na nadrozmerné vozidlo.

Aké príčiny stoja za poklesom tlaku v pneumatikách?

Datum: 05.06.2023

Zdá sa vám koleso auta vyfúknuté? Nejde len o optický klam. Napriek pravidelnej kontrole tlaku a dofukovania kolies môže prísť k poklesu tlaku v pneumatikách.

Vymieňame zimnú výbavu za letnú. Čo dokúpiť do vozidla?

Datum: 06.03.2023

Zdá sa, že zima už definitívne povedala posledné slová a je čas pripraviť vozidlo na jarnú a letnú prevádzku. Konečne môžete vyhodiť z kufra snehové reťaze, vyslobodzovacie pásy alebo škrabku na ľad. Vytvoríte priestor pre letné pomôcky.

Blíži sa jar. Pripravte si kvalitné pneumatiky

Datum: 29.01.2023

Rozdiely medzi ročnými obdobiami sa pomaly stierajú. V zime je ako na jeseň, na jar je často ako v zime a o pár dní zasa ako v lete. Vodiči tak často nesledujú iba to, čo je zapísané v kalendári, ale riadia sa tým, čo diktuje pani zima.

Vandalizmus – ako riešiť škodovú udalosť na vozidle?

Datum: 18.01.2023

Príjemné ráno sa môže zmeniť na nočnú moru. Zistili ste, že sa v noci vandali vyventilovali na vašom vozidle? Okrem rozbitých spätných zrkadiel si vandali radi zgustnú na karosérii.

5 otázok a odpovedí o zimných pneumatikách

Datum: 09.01.2023

Myslíte si, že o pneumatikách viete všetko resp. to, čo potrebujete ako šofér vedieť? Vo väčšine prípadov už pri jednoduchej otázke, aký je minimálny zákonom stanovený dezén pneumatík, veľa motoristov stroskotá.

10 rýchlych otázok a odpovedí o snehových reťaziach

Datum: 08.12.2022

Pri pohľade z okna je jasné, že prvá snehová nádielka je na spadnutie. Práve tieto dni by ste mali začať premýšľať o tom či je vaše zimná výbava vozidla kompletná.

Mením vozidlo častejšie ako kabáty. Ako je to možné?

Datum: 16.10.2022

Málokto má toľko peňazí, aby sa mohol v garáži tešiť z viacerých vozidiel. Jazdiť stále na tom istom automobile alebo motorke začne časom nudiť.

Čo sa stane, keď jazdíte v lete na zimných pneumatikách?

Datum: 13.09.2022

Jazdiť v zime na letných a v lete na zimných pneumatikách je akýmsi národným športom Slovákov. Vidina ušetrených peňazí je väčšia ako strach z pokuty.

Prečo skontrolovať, ako vaše auto prežilo leto

Datum: 05.09.2022

Sezónne poruchy sú väčšinou spojené so zimou – nízke teploty a sťažené podmienky na cestách skutočne nešetria vozidlo. 

Nenosíte počas jazdy na motorke prilbu? Koledujete si o fatálne zranenie

Datum: 25.08.2022

Vyraziť si v lete na dvoch kolesách využíva mnoho motoristov, ktorí prepadli čaru motoriek. Našťastie je väčšina motorkárov uvedomelých a využívajú počas jazdy všetky ochranné prvky.

Štvorkolka Maverick - letné dobrodružstvá vo dvojici

Datum: 10.08.2022

Tento rok výrobca špičkových štvorkoliek značka BRP prišla na trh s vylepšenou side by side štvorkolkou v modeloch Maverick.

Aby klimatizácia v aute počas leta dobre slúžila

Datum: 04.08.2022

Posledné dni ticho závidíte ľuďom, ktorí si dali do domu alebo bytu nainštalovať klimatizáciu? Neznesiteľné horúčavy sa v panelákoch nedajú vydržať, a preto sa veľa ľudí radšej vyberie k vode alebo si zajazdia v automobile.

Hodnotenie najbezpečnejších áut v roku 2022

Datum: 18.07.2022

Americký poisťovací inštitút pre bezpečnosť na cestách (IIHS) vydal svoju výročnú správu TOP SAFETY PICK za rok 2022 o najbez­pečnejších autách.

Čo skontrolovať v aute pred dlhou cestou

Datum: 18.07.2022

V lete sa mnohí presúvajú k moru autom. Ak nechcete byť cestou nepríjemne zaskočený, mali by ste vozidlo pred dlhou trasou dôkladne skontrolovať.